Beltéri rádiós csatornamodellek mérés alapú becslése

Dr. Fazekas Péter
Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszék

Ez a szakdolgozat a beltéri rádiós csillapítással foglalkozik. Vezeték nélküli hálózatainkat tervezése során nem fektetünk elég hangsúlyt a lefedettségre, hálózatunk határainak meghatározására. Így a hálózatunk sebezhetőbbé válik, továbbá a közelében lévő más vezeték nélküli hálózatokban zavaró tényezőként jelenik meg. A dolgozat olyan modelleket állít fel, amelyek segítségével a beltéri vezeték nélküli hálózatok kiterjedése, határai könnyen, gyorsan megállapíthatók. A felállított modellek a teremre, aulára, folyosóra és az őket elválasztó falakra adnak becsléseket. A modellek a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem I épületére hely specifikusan, mérések sorozatával, lettek felállítva. Az elkészült beltéri rádiós csillapítás modellek a távolságot és frekvenciát használják fel paraméterül. A dolgozat írásakor elérhető ismertebb beltéri rádiós modelleknél pontosabb becslési eredményekkel szolgálnak. A modell egyszerűsége miatt, pedig magában hordozza a lehetőséget, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem I épületén kívül is használható legyen.