Egyetemi projektek kezelése Sharepoint alapokon

Dr. Charaf Hassan

Napjainkban - főleg vállalati környezetben - igen nagy népszerűségre tett szert a Microsoft csoportmunka-támogató eszköze, a Microsoft SharePoint termékcsalád. Sikere talán sokoldalúságának köszönhető, hiszen a SharePoint többféle igényt is igyekszik kielégíteni. A tartalom- és dokumentumkezelő szolgáltatásokon felül lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy kimutatásokat tegyenek közzé, összehangolják a munkájukat vagy éppen blogokat készítsenek. Az egyik legfigyelemreméltóbb tulajdonsága azonban az, hogy a webhelyek korlátlanul testreszabhatók, új funkciókkal bővíthetők. Ez lehetővé teszi SharePointra épülő, egyedi webalkalmazások létrehozását.

Dolgozatom célja egy olyan SharePoint alapú alkalmazás fejlesztésének bemutatása, amely egyetemi projektek kezelését teszi lehetővé. Ez magában foglalja például a projektek és a személyek nyilvántartását, valamint a munkaórák és a kifizetések kezelését is. Dolgozatomban arra is kitérek, hogyan lehet a böngészőn kívül, más kliens alkalmazásokban is felhasználni a SharePoint szolgáltatásait.