E-learning rendszerek hatásának vizsgálata BI eszközökkel az oktatók és hallgatók teljesítményére a felsőoktatásban

Dr. Pach Péter Pál
Számítástudományi és Információelméleti Tanszék

A felsőoktatásban az egyes hallgatóra eső támogatások visszavágása, egy olyan sajátos helyzetet teremtett, amelyben nehézkessé vált még a vezető egyetemek számára is az oktatás színvonalának fenntartása. Diplomamunkám során annak a vizsgálatára fektettem a hangsúlyt, hogy miként lehetne fejlett informatikai eszközökkel ezen a helyzeten segíteni. Egy egyetem példáján keresztül kimutattam, hogy az anyagi források szűkülése ellenére, lehetséges egy homogénebb teljesítményt nyújtó hallgatói tömeget kiképezni egy fejlett e-learning rendszer bevezetésével. Az egyetem rendelkezésére álló adatok elegendőek jelentős következtetések levonására, miszerint az érdemjegyek alakulása előrejelezhető, melynek segítségével egy a biztosítókéhoz hasonló kockázati besorolási rendszer mentén, a valószínűsíthetően segítségre, támogatásra szoruló hallgatók beazonosíthatóak lennének, így kitüntetett figyelemmel megelőzhető lenne a lemorzsolódásuk, amely elősegíteni a hallgató teljesítmény szélsőséges eseteinek kezelését.