Intelligens, univerzális UPS tervezése single boardokhoz

Futó András

A félév során a feladatom egy univerzális szünetmentes tápegység méretezése, tervezése és az ehhez szükséges alkatrészek kiválasztása volt. A tápegységet egy teniszrobotban használt Rasberry PI-hez (későbbieken Host, Single Board) tervezem, ugyanis kisebb feszültség kiesésekkor a host eszköz nem képes megfelelően unmountolni a külső tárolóegységet (Pl. SD kártya), így az újrainduláskor a rendszer nem képes felállni. Amikor a feszültségesés bekövetkezik, a Host a tápegység jelzésére unmountolja a tárolót, így megvédve azt a hibás eltávolítástól. Terveink szerint a Host képes lesz néhány órán át a szünetmentes tápegységről üzemelni, valamint arról indulni is.

Az áramkört Altium designer segítségével tervezem meg, amely a következő félév elején a BME ETT tanszéken kerül legyártásra. A kiválasztott processzorhoz a tanszéken elérhető eszközöket és monitor programot fogom használni.