Java EE alapú szókincsfejlesztő webalkalmazás

Dévai István Zoltán

A szoftver célja, hogy segítse a felhasználókat idegen szavak megtanulásában. A felhasználónak először regisztrálnia kell az oldalon, majd ezután igénybe veheti a program nyújtotta szolgáltatásokat. A felhasználó megadhatja a szavakat, amiket szeretne megtanulni. A szavakhoz tartozik névelő és többes szám is, melyeket szintén képes a program kikérdezni. Az így megadott szavakat listába menti (tetszőleges számú lista tartozhat egy felhasználóhoz), és minden ilyen listát képes a program kikérdezni. Minden listához tartozik statisztika. Ezen statisztikákkal megfigyelhető, hogy a felhasználó milyen arányban tudta a szavakat. A statisztikákhoz tartozik egy időbélyeg is, mely segítségével látszik, hogy a felhasználó javuló tendenciát mutat-e, vagy egyáltalán nem tanulja meg a szavakat. A szoftvernek JSF (JavaServer Faces) felülete lesz, igényes CSS alapú webes designnal. A felület komponenseinek nagy része a PrimeFaces, ingyenesen elérhető, és használható könyvtárból származik. Az adatokat adatbázisba menti, amit JPA (Java Persistence API) segítségével menedzselek.