Java technológia alapú közösségi hálózat fejlesztése mobil támogatással

Dr. Ekler Péter

A bolognai rendszer bevezetésével az egyetemi kapcsolatok fenntartása megnehezült a egyetemisták számára. Ez a nehézség azért jelent meg, mert a diákoknak és egyetemi ismerőseiknek más-más időpontban és helyen vannak óráik. A BME Social a könnyű kapcsolatfenntartást célozza meg azáltal, hogy a hallgatók össze tudják egyeztetni egyetemi kötelezettségeiket a szabadidejükkel, és direkt kapcsolatot tudjanak fenntartani egymással, mindezt egy könnyen kezelhető rendszerrel.

Lóránd Bálint kollégámmal kifejlesztettük a BME Social egyetemi közösségi hálózatot. A rendszer szerver-kliens architektúrájú, melynek iPhone kliens oldalát Bálint alkotta meg. Az én feladatom a szerver oldalhoz tartozó komponensek megtervezése, implementálása és tesztelése volt. A hálózat jobb elérhetősége érdekében a rendszert látványos, webböngészőből elérhető interfésszel vérteztem fel. Az adattárolást a mindennapi életben használt adatréteggel és perzisztenciát kezelő rendszerrel biztosítottam. A kommunikációt a webes világban már jól bevált protokollokkal, és adatszerkezeteket tároló jelölőnyelvekkel valósítottuk meg, ezáltal is biztosítva a jó skálázhatóságot, és a továbbfejlesztés lehetőségét.