Köridőmérő készítése a Formula Student autóhoz

Csordás Péter
Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék

A BME csapata évek óta részt vesz a nemzetközi Formula Student versenyen. Ezen a versenyen különböző országok csapatai egy versenyautó kifejlesztésével mérkőznek meg egymással. A csapat fejlesztéseihez segítséget jelent egy köridőmérő rendszer elkészítése. Diplomatervemben egy ilyen eszköz létrehozását tárgyalom.

A diplomaterv elején ismertetem professzionális, piacon kapható rendszereket. Ezt követően megvizsgálom a köridőmérő alapját képező szenzor lehetséges felépítéseit. Bemutatom, hogy jutottam el az általam választott szenzor alkalmazásáig, milyen problémák merültek fel az érzékeléssel kapcsolatban és, hogy ezekre milyen megoldást találtam. Majd részletesen ismertetem a hardver többi részét képező mikrokontrolleres, rádiós és kijelző modulokat és az ezekből felépített rendszert.

Később foglalkozom a hardverre épülő, annak egyes funkcióit kezelő szoftver modulok felépítésével. Bemutatom a modulok integrációjához használt beágyazott operációs rendszer alapelveit is.

Az utolsó részben összefoglalom az elért eredményeket és a rendszer tovább fejlesztésének lehetőségeit.