Mai rohanó világunkban, egyre több és több dolgot szeretnénk csinálni, sokszor párhuzamosan, de időnk nincs több. Huszonnégy óra, ugyanúgy huszonnégy óra, mint tíz, húsz vagy harminc éve. Másrészről, a processzorok és mikrokontrollerek manapság egyre több és több műveletet képesek végrehajtani, ugyanannyi idő alatt. A beágyazott rendszerekkel, a vezérlők ezen tulajdonságait tudjuk kihasználni, így némiképp kompenzálva, a számunkra hiányzó időt.
Véleményem szerint, ezek a rendszerek nem azért vannak, hogy az emberi munkát helyettesítsék vagy, hogy mindent megcsináljanak helyettünk, hanem, hogy segítsék a napi életvitelünket, hogy hétköznapokon hatékonyabban tudjunk dolgozni, a hétvégeken, pedig több időnk legyen a családra, barátokra és a hobbinkra.
Ezek az érzések, de mi a helyzet az anyagiakkal. Minden eszköz, mely beágyazott rendszert tartalmaz, extra költséggel jár, de egy jól megtervezett rendszerrel, csökkenthetők a rendszeres kiadások, és meg is térülhet a befektetés. Mindennek fényében, a szakdolgozatom témája, egy lakásautomatizálási rendszer alapjainak elkészítése, mely hozzájárul az elektromos áramfogyasztás csökkentéséhez, az égve felejtett lámpák automatikus lekapcsolásával, vagy az önműködő sötétítőkkel, melyek hűvösen tartják a házat a meleg nyári napokon, és így a klíma üzemeltetési költségeit is alacsonyabban tartja.