POI kezelés helyfüggő beltéri campus alkalmazásban Androidon

Dr. Szabó Róbert
Távközlési és Médiainformatikai Tanszék

Napjainkban egyre nagyobb teret hódítanak a navigációk. Egyre több vállalat nyújt olyan alkalmazásokat, amelyek különböző eszközök segítségével érhetőek el. Például PDA, internet, okostelefon stb. használatával. Így az emberek a számukra ismeretlen helyekre könnyen el tudnak jutni. Azonban a fent említett navigációk sajnos épületen belül nem használhatóak. Emiatt egy olyan alkalmazás fejlesztésébe kezdtünk bele, ami ugyanazokat a funkciókat tudja, mint egy navigációs szoftver, csak épületen belül is működik. Ez az alkalmazás bevásárló központokban, egyetemeken egyaránt használható.

Az évközi projektemet a Redpin nevű, nyílt forráskódú beltéri pozicionáló alkalmazásra építkezve kellett elvégeznem. A félév során a POI kezelés volt az én feladatom. Az általam fejlesztett alkalmazással képesek vagyunk egy térképen POI-kat felvenni, törölni, módosítani, aktuális pozíciómhoz képest távolság szerinti sorrendben kilistázni illetve ezeket különböző kategóriákba rendezni. A felhasználó kiválaszthatja, mely kategóriák érdekesek számára és a térképen csak ezek a POI-k jelennek meg. Az összes hasznos hely felvétele lehetetlen, ezért a felhasználóknak is biztosítottam lehetőséget, hogy fel tudjanak venni POI-kat. Azonban a felhasználókban nem lehet teljes mértékben megbízni, ezért az általuk felvett helyeket egy úgynevezett megbízhatósági faktorral láttam el, így mindenki maga döntheti el, hogy mennyire bízik meg egy adott hely ottlétében. Az alkalmazás egy algoritmus segítségével a felhasználókat is képes osztályozni. Mindezt diákok használnák a campuson, ezért egy órarend résszel is kiegészítettem a megfelelő POI-kat.