Univerzális, valós idejű eseménykövető mobil alkalmazás tervezése és fejlesztése

Schulcz Róbert
Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszék

Ezen diplomaterv bemutatja egy olyan mobil alkalmazás fejlesztését, amely egy univerzális, konfigurálható elemző modul segítségével szinte bármilyen weben megtalálható adatforrásra alkalmazható és az adatforráson, a konfiguráció alapján elvégzett elemzés során kinyeri a fontos adategységeket és részadatokat. Ezek az adatok általában valamilyen változó eseményhez köthetők, ezért ezeket a kinyert adatokat az alkalmazás folyamatosan nyomon követi. Ezen kívül képes figyelmeztetni a felhasználót az eseményekben bekövetkezett változás esetén. A diplomaterv leírja a tervezés lépéseit modulra bontva, a megvalósításban használt módszereket tekintettel az Android rendszerre és a tesztelés folyamatát és eredményeit.

Leírásra kerülnek a fejlesztéshez nélkülözhetetlen háttér információk, melyek tartalmazzák a mobil alkalmazások fejlődésének bemutatását a mobilkészülékek és az azon futó firmware-ek és operációs rendszerek fejlődésén keresztül. Tartalmazza az alapvető, általános mobilfejlesztési koncepciókat, a kiválasztott környezet tulajdonságait fejlesztői és felhasználói szempontból, valamint a fejlesztéshez nélkülözhetetlen ismeretanyagot a környezetre vonatkozóan, amely kiválasztásának eredménye az Android lett.